AFRICKÉ DOBRODRUŽSTVO

SAFARI & MOZAMBIK

Dokonalá kombinácia zažiť pláž a buš, od safari v Národnom parku Kruger k tropickým vodám ostrova Bazaruto a k pláži Tofo


Johannesburg

Bourke’s Luck Potholes

Blyde River Canyon

Božie okno (God’s Window)

Panorama Route

Národný Park Kruger

Národný park Bazaruto Archipelago

Maputo


ČAKÁ VÁS

16 DNÍ / 15 NOCÍ

 

Cena od 1 406 EUR/osoba v kempe

Cena od 1 797 EUR/osoba v hoteli

V CENE JE ZAHRNUTÉ

  • profesionálni safari sprievodcovia

  • doprava dobrodružnym prepravným vozidlom

  • 15x raňajky / 11x obed / 12x večera

  • celodenné 4×4 safari v NP Kruger

  • bazaruto- celodenný výlet

  • bečerný vzdelávací rozhovor o veľrybom žralokovi  

  • Prehliadka mesta Maputo – poldňový výlet

  • Vstupy


ITINERÁR


1.-2. DEŇ JOHANNESBURG & PANORAMA ROUTE

 

Deň po príchode do Juhoafrickej republiky opúšťame Johannesburg a mierime na Panorama Route, jednu z najmalebnejších ciest Južnej Afriky. Panorama Route pozostáva z návštevy Bourke’s Luck Potholes a Blyde River Canyon vrátane “Božieho okna” (God’s Window) a Three Rondavels (Tri rondavely). V tento večer si vychutnáme tradičnú večeru Shangaan spojenú s tancom.

 

3.-4. DEŇ NÁRODNÝ PARK KRUGER

 

V toto ráno sa vydávame do Národného parku Kruger, ktoré je vlajkovou loďou všetkých národných parkov Južnej Afriky. Naše prvé safari naším vozidlom môže začať. Celý deň strávime jazdením po parku, pričom nám vozidlo poskytuje výbornú perspektívu zhora a zvyšuje tak našu šancu uvidieť zvieratá v parku. Ďalší deň maximálne využijeme  cestovaním po parku a hľadaním divokých zvierat.

5.-6. DEŇ SVAZIJSKO & BILENE

 

Po skorom budíčku si užijeme naše záverečné safari cestou z Národného parku Kruger do Svazijska. Národný park Hlane rozprestierajúci sa na ploche viac ako 30 000 hektárov je najväčšou chránenou oblasťou Svazijska. Toto miesto, ktoré bolo pôvodne súkromnou loveckou oblasťou Svazijskej kráľovskej rodiny, je teraz v držbe a pod patronátom a správou spoločnosti Big Game Parks. Môžete ísť na túru dovnútra parku, nakoľko levy sú umiestnené v oplotenom výbehu.

Nasledujúci deň je Mozambik našou príjazdovou destináciou. Cestujeme na sever a vychutnáme si nádherné pobrežne scenérie pred príchodom do Xai-Xai, mestečka plného trhov, obchodov, reštaurácií a barov. Naše ubytovanie je situované medzi pobrežnými dunami a vnútrozemskými jazerami. Táto pozoruhodná kombinácia nám ponúka obrovské možnosti pozorovania vtákov, jazdy na štvorkolkách, šnochlovania a plávania. Sme priam vyzývaní preskúmať masívny koralový útes ležiaci paralelne s pobrežím.

 

7.-8. DEŇ INHAMBANE

Odchádzame z Bilene vo veľmi skorých ranných hodinách a smerujeme na sever do starobylej portugalskej osady  Inhambane. Cestou navštívime kokosové plantáže. Tento pobrežný región je plný oddychu a môže sa pýšiť neuveriteľnými pobrežnými plážami. Ďalšie dve noci strávime v našom ubytovacom komplexe priamo na pláži, kde si môžeme vybrať z nespočetných aktivít, ako je šnorchlovanie so žralokmi veľrybími alebo potápanie.

 

9.-10. DEŇ VILANCULOS & BAZARUTO

Deň strávime objavovaním krás okolitého územia, kde máme opôť príležitosť šnorchlovať, plávať a skúmať ostrov. Ráno odchádzame z Vilanculos člnom a mierime k  dvojmíľovému útesu šnorchlovať, po čom nás čaká vynikajúci obed na Bazarute. Neskôr sa vydávame na plavbu na Dhow- tradičnej plachetnici východoafrického pobrežia, pozorovať západ Slnka.

 

11.-12. DEŇ INHAMBANE & PRAIA DO TOFO

Tofo je jedným z najlepších miest na svete na pozorovanie žraloka veľrybieho, najväčšej ryby na svete. Večer máme príležitosť zúčastniť sa prezentácie Marine Megafauna Foundation (Nadácie morskej megafauny), ktorá bola založená na ochranu a zachovanie obrovských populácií morksej megafauny objavenej pozdĺž pobrežia Mozambiku. Nasledujúci deň je úplne voľný, takže môžete vyskúšať potápanie, môžete sa zúčastbiť oceánskeho safari alebo jednoducho iba relaxovať na nádhernej bielej piesočnej pláži.

 

 

13.-14. DEŇ MAPUTO & GRASKOP

Maputo, taktiež známe ako africké “latino” mesto, je skutočne africkým hlavným mestom, ako žiadne iné. V túto noc zostávame v tomto žijúcom meste a vychutnáme si večeru spoločne niekde vonku. Nasledujúce ráno nám je ponúknutá možnosť zúčastniť sa prehliadky mesta Maputo- cez historickú časť Baixa, nádhernú vlakovú stanicu CFM, Námestie nezávislosti, starú pevnosť, botanické záhrady a katedrálu Maputo. Opúšťame Maputo po prehliadke mesta a vraciame sa späť do Juhoafrickej republiky, aby sme prenocovali v meste Graskop.

 

15-16. DEŇ JOHANNESBURG & ODLET DOMOV

V posledný deň mierime späť do Johannesburgu. Tu náš výlet po prílete na Belvedere Estate končí. Tu môžeme stráviť posledný večer v Juhoafrickej republike vychutnávajúc si tradičné “braai”. Caka nas posledna noc v Afrike a na dalsi den odlietame domov.