PARÍŽ V JESENI? 10 dôvodov, prečo ÁNO

paris

 

Hovorí sa, že Paríž sa oplatí navštíviť kedykoľvek. A je to pravda. No my Vám povieme, prečo je práve jeseň tým TOP obdobím.

Parížania sa už vrátili z dovoleniek v Provence či na Korzike, a tak mesto znova ožíva! A k tomu si predstavte jesenné farby od okrovej, cez zlatú až po bordovú, posledné skutočne hrejivé lúče slnka, cinkanie šálok a lyžičiek na terasách miliónov kaviarní a reštaurácií, tóny Edit Piaf nad Seinou, vôňu horúcej čokolády v povetrí a hneď viete, prečo je práve JESEŇ tým najlepším obdobím pre Vašu cestu do Paríža.

  1. ŽIADNE DAVY!

Davy turistov pred každou významnejšou stavbou (a taká je na každom rohu!) sú preč. Nikto Vám nebude stúpať na nohy či dýchať na krk v dvojhodinovej rade pred Notre Dame alebo Louvrom, pretože tam žiadna nebude. A aj obyčajnú prechádzku po Champs-Elyseés si užijete oveľa viac, ak nebudete narážať do okoloidúcich ľudí svojou kabelkou.

  1. VYCHUTNÁTE SI PARÍŽ AKO MIESTNI

Práve v jeseni sa môžete prechádzať Parížom ako rodený Parížan! Prečo? Lebo počas týchto mesiacov je ľahšie zapadnúť a nechať sa unášať sa atmosférou uličiek, po ktorých sa prechádzali velikáni umenia či paničky Belle-Epoque. Nezabudnite si šatku, pohodlné topánky a cíťte sa ako Parížan!

  1. UVIDÍTE ZÁHRADY PALAIS ROYAL V CELEJ ICH NÁDHERE

Hneď vedľa Louvru sa nechajte očariť jedným z najkrajších parkov v Paríži. Ak Vám prírodné tvary a farby nebudú stačiť, kochajte sa výkladmi DIOR, GUCCI na preslávenej dizajnérskej ulici Rue Saint-Honoré.

  1. HORÚCA ČOKOLÁDA …

Prvé listy padajú zo stromov a teplota na teplomeri klesá. Hľadáte to najlepšie potešenie pre takúto chvíľu? Zababušte sa do deky, začítajte sa do zábavnej knihy a položte si vedľa seba šálku voňavej horúcej čokolády. Pýtate sa kde? Napríklad v Merci´s Used Book Café či v svetoznámej čokoládovni Angelina. Paríž je presne tým mestom, kde Vám horúca čokoláda a chutné palacinky nikdy nebudú chýbať. Ak chcete priniesť domov darček, ktorý poteší každého, určite ho nájdete v čokoládovni Les Marquis de Ladurée alebo Patrick Roger. Práve tieto miesta v Paríži prosto nemôžete vynechať! Veď kto by už odolal čokoláde?

  1. ZAŽIJETE VŠETKY FARBY JESENE

Parížska jar je síce krásna, ale ruku na srdce… Chcete sa prechádzať v daždi? Slnečná jeseň je predsa len príjemnejšia! A Paríž, so svojimi svetoznámymi parkami a záhradami, žiari práve teraz všetkými farbami jesene. Ktorá je Vaša obľúbená? Žltá zo Jardin du Luxembourg, červená z Place des Vosges, oranžová zo Jardin des Tuileries či všetky odtiene okrovej v Parc des Buttes-Chaumont alebo Parc de Vincennes. Fotkami určite všetkých prekvapíte!

paris2

  1. SEZÓNA BIKÍN SKONČILA, SEZÓNA MAŠKŔT JE TU!

A preto si môžete dovoliť o koláčik naviac! Paríž je známy ako mesto vynikajúcich mini-koláčikov, ktoré sa Vám rozplynú na jazyku. Alebo dáte prednosť slávnym makronkám? Ich nádherne usporiadané rady vo výkladoch cukrární Vás pozývajú dovnútra. Odporúčame navštíviť Un Dimanche á Paris alebo Rose Bakery. Koláčiky sú to synonymom dokonalosti! Na makronkách si zamaškrťte v Café Pouchkine.

  1. KONEČNE NAVŠTÍVITE VERSAILLES

Honosné sídlo francúzskych kráľov sa kúpe v jesenných lúčoch slnka. Záhrady vyzerajú krajšie ako kedykoľvek predtým a keď je príliš chladno von, môžete si v pokoji vychutnať úchvatné kráľovské miestnosti paláca vo Versailles bez nekonečných davov turistov.

  1. UŽIJETE SI TERASY!

V lete je extrémne náročné nájsť voľný stôl v kaviarni alebo na terase. Zdá sa Vám, že už je príliš chladno? Parížania milujú svoje terasy tak veľmi, že aj v chladnejších mesiacoch sa ich snažia premeniť na teplé a príjemné miesto. Verte či nie, má to svoje čaro!

  1. VŠETKO JE OTVORENÉ

Nechcete ostať stáť pred galériou s dlhým nosom? Tak do Paríža v auguste ani nechoďte. Aj v decembri sú mnohé miesta zatvorené kvôli dovolenkám. A to sa týka aj rôznych kaviarní, reštaurácií a obchodov. Na jeseň sa Vám to nestane.

  1. A UŠETRÍTE!

Určite nájdete super lacné letenky alebo hotelovú izbu za babku, čo sa nemusí podariť v lete alebo počas zimných prázdnin, o Silvestri ani nehovoriac.

 Tak načo ešte čakáte?

Zavolajte nám a radi sa s vami o Vašich jesenných potulkách Parížom porozprávame.

Posted in Uncategorized.